top of page
Open Book

VITAJTE
V MESTSKEJ KNIŽNICI 
MICHALA CHRÁSTEKA

MsKC Žiar nad Hronom

DOMOV: Welcome
Old Book

AKTUÁLNE INFORMÁCIE

DOMOV: What's New

OZNAM

Od 22.12.2023 do 2.1.2024

je knižnica  ZATVORENÁ.

Prajeme Vám príjemné prežitie

Vianočných sviatkov

Výpožičný čas:

Pondelok: 8,00-18,00

Utorok: 8,00-16,00

Streda: 8,00-16,00

Štvrtok: 8,00-16,00

Piatok: 8,00-16,00

otevřená kniha

JE Z ČOHO VYBERAŤ

Vyberáme pre vás pár tipov na čítanie a aktivity v detskom oddelení

Colorful Book Spines
Stack of Newspapers
Colourful Pile of Old Books
Colourful Pile of Old Books

S KNIHOU MA BAVÍ SVET

Podujatia pre deti, v našom detskom oddelení

ZAMESTNANCI ODPORÚČAJÚ

Knižky, ktoré nepustíte z ruky

PERIODIKÁ

Noviny a časopisy, vždy aktuálne

KNIŽNÉ NOVINKY

Nenechajte si ujsť najčítanejšie novinky

DOMOV: Collections

KNIŽNÉ NOVINKY

V našej knižnici pravidelne dopĺňame knižný fond, z ktorého vyberáme len niektoré...

xl1133865.webp

ŠELMY V LAVICI

Gabriela Futová

Čítanie o trochu bláznivej škole a o šelmách, ktoré sa v nej vyskytujú: o tých, čo sedávajú v školských laviciach, aj o tých zo zvieracej ríše, ktoré sa sem-tam v tejto škole objavia. Čítanie o učiteľoch so zmyslom pre humor a dobrodružstvo. Knižka o triede, do ktorej deti chodia s nadšením, lebo nikdy nevedia, čo ich tam čaká.

Z verejných zdrojov podporil FPU

xl1505417.webp

MOJA TETA JE ČARODEJNICA

Svetlana Majchráková

Existuje na svete jedna teta, ktorá nadovšetko miluje príslovia a porekadlá. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby tá teta nebola vychýrenou a najlepšou čarodejnicou na svete. Avšak ani na tom by nebolo až tak nič zvláštne, keby u tej tety nebývala počas štúdia na čarodejníckej škole jej kúzelná neter, priťahujúca rozmanité opletačky. Ani jedna z čarodejníc na začiatku školského roka netuší, aké trampoty budú musieť preskákať, aké veselé príhody ich postretnú a aké neobyčajné dobrodružstvá zažijú na vlastnej koži.
V tejto knižke sa mladí čitatelia dozvedia nielen to, čo za všakovaké kúzla sú na svete, ale osvoja si význam našich najznámejších prísloví a porekadiel, ktorými ich neraz trápia dospelí, no ich význam deťom uniká. Krátke príbehy sú nielen veselé a citlivo napísané vzhľadom k mladému čitateľovmu veku, no navyše v sebe ukrývajú pekné morálne posolstvá a pomáhajú tak deťom budovať si správny rebríček hodnôt.

Z verejných zdrojov podporil FPU

xl1732353.webp

GENIÁLNE SLOVENSKÉ VYNÁLEZY, KTORÉ OTRIASLI SVETOM

 Humorne ladená ilustrovaná publikácia Geniálne slovenské vynálezy prináša 40+1 výnimočných objavov a „zlepšovákov“, ktoré sú produktom zdravého sedliackeho rozumu.

Texty a obrázky publikované v knižke pochádzajú z pozostalosti významného slovenského karikaturistu Stana Kochana, ktorý čitateľovi prostredníctvom svojich šibalských obrázkov a mystifikačných textov objasňuje „skutočnú pravdu o zamlčaných faktoch“.

Ak ste si doteraz mysleli, že žiarovku vynašiel Edison, tak ste žili v omyle, pretože v skutočnosti ju vynašiel istý Matúš Hvížďala z Radvane v roku 1682. Ďalej sa dozviete ako Maťo Huskvarňa ekologickú motorovú pílu skonštruoval alebo ako očovský bača Ďuro Bobka prvý na svete kombajn zostrojil, či o prekvapivom objave teórie veľkého tresku v Starej Turej už v roku 1824.
Z verejných zdrojov podporil FPU

xl1509019.webp

AKO SA DOPRACOVAŤ K DOKONALÝM RODIČOM

Piate poračovanie série o tom, ako si skrotiť rodičov je tu!

Čo robiť, keď sa vám rodičia rozhodnú zmariť najväčšiu príležitosť vášho života?
Zdriemol som si na hodine a následné rodičovské združenie bolo katastrofou! Rodičia mi zakázali účinkovať v super vlogu. Mám sa vraj sústrediť na školu. S tým sa v žiadnom prípade nehodlám zmieriť a vraciam úder. S pomocou kamošky Maddy skúšame všetko – štrnásť univerzálnych slov, pyžamový protest, kurz pre rodičov hovoriacich len áno. Podarí sa nám nakoniec presvedčiť rodičov, že ma čaká hviezdna kariéra zabávača?

Z verejných zdrojov podporil FPU

xl1840723.webp

NÁHRADNÍK

Princ Harry

Svet so zármutkom a zdesením sledoval jednu z najbolestnejších udalostí dvadsiateho storočia: dvaja chlapci kráčajú za matkinou rakvou. Princovia William a Harry odprevádzajú princeznú Dianu na poslednej ceste a miliardy ľudí sa zamýšľajú nad tým, sa im odohráva v hlave a čo cítia. Ako sa odteraz bude odvíjať ich život?

Toto je Harryho príbeh.

Než prišiel o matku, považovali ho za bezstarostného, ľahkovážneho náhradníka vážnejšieho dediča. Smútok ho však zmenil. Mal problémy v škole, hneval sa a cítil sa osamelý, a keďže z matkinej smrti vinil médiá, nikdy sa nezmieril so životom vo svetle reflektorov. Ako dvadsaťjedenročný vstúpil do britskej armády. V jeho živote tak prevládla disciplína a dve bojové misie z neho doma spravili hrdinu. Lenže čoskoro sa cítil ešte väčšmi stratený, trpel posttraumatickou stresovou poruchou a silnými panickými záchvatmi. No predovšetkým nedokázal nájsť skutočnú lásku.

A potom stretol Meghan. Ich vzťah uchvátil celý svet a zanedlho nasledovala rozprávková svadba. Harry a Meghan však boli od samého začiatku korisťou médií, ťažko znášali urážky, prejavy rasizmu a klamstvá. Harry videl, ako jeho manželka trpí. Opakovaniu tragickej minulosti mohol zabrániť len jediným spôsobom – útekom z rodnej krajiny. V posledných storočiach sa iba málokto odvážil opustiť kráľovskú rodinu. Ako posledná sa o to pokúsila jeho matka… Princ Harry prvý raz s nefalšovanou, neochvejnou úprimnosťou opisuje svoju životnú cestu. Nevšedná kniha Náhradník je plná pochopenia, odhalení, sebaspytovania a ťažko vydobytej múdrosti o sile lásky, ktorá je mocnejšia než zármutok.

Z vejných zdrojov podporil FPU

xl1372729.webp

KLADIVO

Peter Derňár

Partia starých kamarátov si na začiatku pandémie zaumieni, že päťdesiatku toho najstaršieho treba napriek všetkému osláviť tak, ako vždy – na chate. Sedmička chlapov sa vyberie do pustatiny na slovensko-poľských hraniciach, no dobrá nálada sa vytratí už počas cesty, keď vysvitne, že hlavný organizátor sa rozhodol po rokoch medzi nich zavolať aj čudáka, ktorý im bol v detstve dobrý len ako objekt šikany.
Atmosféra výrazne zhustne po príchode na zúfalo zanedbanú chatu odrezanú od sveta a alkohol len vyostrí negatívne emócie. Keď po ťažkej noci nájdu jedného z nich mŕtveho s prebitým čelom, je ťažké odpovedať na množstvo vynárajúcich sa otázok. Bola to nešťastná náhoda? Mohlo ísť o riešenie starého konfliktu sokov v láske? Je okolitý les naozaj taký pustý, ako sa na prvý pohľad zdá? A kde vlastne toľko trčia dvaja bratia, ktorí skoro ráno vyrazili na túru? Desivé tajomstvá spoločnej minulosti vyliezajú na povrch a oni si uvedomujú, že nikdy neboli takí kamaráti, ako si mysleli.

Z verejných zdrojov podporil FPU

l1436605.webp

KLAN GUCCI

Sara Gay Forden

V marci 1995 zastrelil neznámy páchateľ na ulici v Miláne Maurizia Gucciho, dediča ikonického módneho domu. O tri roky neskôr odsúdili jeho bývalú manželku Patriziu Reggianiovú, ktorú tlač nazvala „čiernou vdovou“, za objednávku jeho vraždy.
Manželstvo Maurizia a Patrizie, ktorá pochádzala z chudobnejších pomerov, bolo spočiatku ako z rozprávky. Žili v neuveriteľnom luxuse, míňali obrovské sumy peňazí a Patrizia sa snažila usmerňovať plachého manžela a zasahovať do riadenia firmy. Mauriziovi však chýbal podnikateľský duch, robil jedno zlé rozhodnutie za druhým a plnými priehrštiami rozhadzoval rodinný majetok.

Z verejných zdrojov podporil FPU

l463211.webp

KDE RAKY SPIEVAJÚ

Delia Owens

Ako dlho si uchrániš srdce?
Neuveriteľný príbeh o samote zúfalstve, odvahe prežiť, vytrvalosti, boji s predsudkami, ale aj o láske a nádeji.

V pokojnom mestečku Barkley Cove na pobreží Severnej Karolíny dlhé roky kolujú strašidelné historky o Dievčati z močiara. Keď sa v roku 1969 pod požiarnou rozhľadňou objaví mŕtvola miestneho krásavca Chasea Andrewsa, obyvatelia mestečka z jeho vraždy hneď upodozrievajú Kyu Clarkovú, prezývanú Dievča z močiara. Vraj mala s Chaseom nejaké pletky a keď sa oženil s „dobrou partiou“, nedokázala sa cez to preniesť a siahla po pomste. V osudnú noc navyše zmizol prívesok s mušľou, ktorý Kya darovala Chaseovi a stále ho nosil na krku.

Z verejných zdrojov podporil FPU

l1331503.webp

HRIEŠNE MYŠLIENKY

Sabrina Jeffries

Americký maliar Jeremy Keane sa odmieta vrátiť domov a prevziať otcovu firmu. Oveľa radšej by spoznával krásky v zahraničí, kde hľadá modelku pre svoj nový škandalózny obraz. Keď na jednej londýnskej svadbe stretne krásnu lady Yvette Barlowovú, uvedomí si, že mladá dedička je preňho ako stvorená, a rozhodne sa zachytiť na plátne jej neskrotného ducha a dych vyrážajúcu zmyselnosť.
Odvážnej Yvette nie sú škandály cudzie, a tak súhlasí, že sa stane umelcovým objektom. Za odmenu žiada niečo neslýchané: pomoc pri vstupe do mestských verejných domov, ktoré Jeremy dôverne pozná. Dúfa totiž, že sa jej podarí vypátrať istú nezvestnú ženu a vyriešiť rodinnú záhadu.
Medzi maliarom a jeho modelkou to čoraz väčšmi iskrí, ale mohol by ich nekonvenčný vzťah prerásť do ozajstnej lásky?

Z verejných zdrojov podporil FPU

l1641181.webp

PRIATEĽSTVO NAVEKY

Nele Neuhaus

Zabehané rodinné vydavateľstvo preberá tretia generácia, ktorej sa nedarí udržať renomé, akému sa tešilo na vydavateľskej scéne dlhé roky. Vedenie preto povolá z Ameriky skúseného manažéra, ktorý patrí do rodiny. A práve vtedy dochádza k vražde programovej riaditeľky a následne aj jej zástupcu.
Kriminalisti sa spočiatku vrhnú na úspešného autora, ktorého riaditeľka verejne znemožnila a obvinila z plagiátorstva. Napokon narazia na dobre strážené tajomstvo, ktoré poznali obe obete, a to bolo ich rozsudkom smrti.

Z verejných zdrojov podporil FPU

Z verejných zdrojov podporil FPU

DOMOV: Books
IMG_20220126_090413 – kópia.jpg

Vedúca knižnice

MIROSLAVA KRAVÁROVÁ

email kniznica@mskcentrum.sk
telefón 0915 727 243,
pevná linka 045/672 2565

received_884028285619927 – kópia_edited.jpg

Knihovníčka

MIROSLAVA TOPOĽANOVÁ

oddelenie pre dospelých

IMG_20220126_084043 – kópia_edited.jpg

detské oddelenie

BOŽENA KAŠŠOVÁ

DOMOV: Staff
DOMOV: Contact

KONTAKT

Mestská knižnica Michala Chrásteka
SNP 119
Žiar nad Hronom

ODDELENIE PRE DOSPELÝCH

kniznicamskc@gmail.com

0915 727 243

045 672 2565


DETSKÉ ODDELENIE

detskakniznica@gmail.com

0918 707 013

0915 727 243, 045/672 2565

456-789-1234

Děkujeme za odeslání!

IMG_3646 (2) – kópia.JPG

AKO TO U NÁS VYZERÁ

received_1004474970146051.jpeg
received_510550630278578 – kópia.jpeg
received_716265512670661.jpeg
received_5096431763703030 (1).jpeg
received_356254905937512 – kópia.jpeg
received_315096680528493 – kópia.jpeg
IMG_3646 (2) – kópia.JPG
received_941013140119147 – kópia.jpeg
received_4867860246626160 – kópia.jpeg
knižnica.jfif
DOMOV: Portfolio
bottom of page